Przeglądy

Pierwsze miejsca dla zwoleńskich tancerek z Domu Kultury

 

Młode tancerki: Lena Galbarczyk, Martyna Kaca i Patrycja Rybak, które doskonalą swoje umiejętności pod okiem instruktorki Anety Adamiec z Domu Kultury w Zwoleniu wywalczyły pierwsze miejsca w XXIV Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2020.

 

Kolejne puchary

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów wydarzeń sportowych. Wszelkie turnieje, zawody i festiwale zostały odwołane, bądź przeniesione do Internetu. Tancerze z Domu Kultury w Zwoleniu musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości i dostosować do zasad rywalizacji on-line.

– Przez cały trudny czas społecznej kwarantanny utrzymywałam kontakt on-line z moimi podopiecznymi. Treningi na odległość były dużym wyzwaniem, ale dziewczynki skrupulatnie wykonywały polecenia i pilnie przykładały się do ćwiczeń. Kiedy już było to możliwe, wróciłyśmy do zajęć indywidualnych. Przygotowywałyśmy się do przeglądu
w Lipsku. Wymagało to dużych nakładów pracy, ale opłaciło się, bo dziewczyny zdobyły czołowe miejsca w swoich kategoriach – mówi Aneta Adamiec, instruktorka tańca Domu Kultury w Zwoleniu.

W kategorii „Taniec” w poszczególnych grupach wiekowych pierwsze miejsca zajęły: Lena Galbarczyk, Martyna Kaca i Patrycja Rybak. Drugie miejsce zajęła Julia Winiarska. Laureatki przeglądu otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

 

– Dziękuję pracownikom Domu Kultury, którzy pomagali nam w tym, aby nagrania dla jury były jak najbardziej profesjonalne. Za wideo i montaż Jakubowi Długołęckiemu, za oświetlenie Tomaszowi Chowiera. – podkreśla Aneta Adamiec.

Gratulacje dla laureatek i trenerki w imieniu samorządu złożył burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. – Gratuluję laureatkom przeglądu wspaniałych sukcesów i życzę kolejnych wygranych. Trenerce Anecie Adamiec dziękuję za zaszczepienie w młodych osobach tak wielkiej miłości do tańca oraz za zaangażowanie w przygotowywanie zwoleńskich tancerzy do reprezentowania naszego miasta poza jego granicami, nawet w tak trudnym czasie jakim jest pandemia. Możemy być dumni z takiej reprezentacji – mówi burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Wieloletnia pasja i wypracowane sukcesy

Przypomnijmy, opiekunką i trenerką zespołów: Janet Kids, Janet i Flow oraz solistek, ale też grupy tanecznej Ladies Dance działających przy Domu Kultury w Zwoleniu jest Aneta Adamiec – instruktorka tańca DK. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole Janet prowadzonym przez Natalię Annę Wieczerzyńską, obecną dyrektor Domu Kultury
w Zwoleniu. Wtedy odkryła, że taniec jest jej pasją.

– Przygodę z tańcem zaczynałam w zespole Janet. Następnie swoje umiejętności doskonaliłam na warsztatach tanecznych pod okiem polskich i zagranicznych tancerzy, pedagogów, choreografów oraz trenerów. Obecnie sama prowadzę zajęcia taneczne. Najbardziej kocham pracę z dziećmi i młodzieżą – podkreśla Aneta Adamiec.

Pasja, miłość do tańca oraz zaangażowanie, jakie trenerka Aneta Adamiec wkłada w działalność artystyczną zaowocowały tym, że dziś może pochwalić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych. Najbardziej spektakularne z nich to między innymi czołowe miejsca podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych „Zakręceni na Taniec” w Warszawie, zarówno w kategoriach grupowych, w duetach, jak i indywidualnie. Równie dobrze podopieczni trenerki poradzili sobie w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Classic Dance Party 2018 w Nowym Dworze Mazowieckiem. Tam także zajęli najwyższe miejsca podium. Sukcesy były również podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Tańcz z Nami” w Radomiu, w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nowym Dworze Mazowieckim i w Otwartym Pucharze Polski w Inowrocławiu. Zwoleńscy tancerze wygrywali też na swoim terenie. Doskonale zaprezentowali się podczas I Andrzejkowego Konkursu Tańca Amatorskich Zespołów Tanecznych „O Puchar Burmistrza Zwolenia”, po raz kolejny zdobywając czołowe miejsca.

– Serdecznie zapraszamy miłośników tańca do treningów w Domu Kultury w Zwoleniu. Jest to wspaniała okazja nie tylko do nabycia nowych umiejętności, czy szlifowania już posiadanych, ale także do nawiązywania nowych przyjaźni i ciekawej przygody z tanecznym światem – podsumowuje Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

źródło: www.zwolen.pl

 

 

 

 

 

Andrzejkowy konkurs tańca

Galeria

Zdjęcia udostępnił Urząd Miejski w Zwoleniu

Street Dance, balet, taniec nowoczesny, prawdziwe taneczne show i przepiękne prezentacje w piórach, cekinach i frędzlach – to wszystko można było zobaczyć podczas pierwszego w historii Andrzejkowego Konkursu Tańca o Puchar Burmistrza Zwolenia. More

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

GALERIA

GRATULUJEMY! Młodzieżowemu Zespołowi Wokalnemu z Domu Kultury w Zwoleniu kolejnego pięknego osiągnięcia artystycznego na Międzynarodowym Festiwalu. More

XXII Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku

GALERIA

W dniu 14 – 16-06-2018r zespoły Domu Kultury w Zwoleniu uczestniczyły w XXII Edycji Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku zdobywając wiele nagród :

– Zespół Teatralny „Smerfy” II m-ce w kategorii wiekowej 0-III

– Zespół Teatralny „ Kalliope” III m-ce w kategorii wiekowej IV-VI

– Młodzieżowy Zespół Wokalny I m-ce

– Zespół Taneczny „Janet Kids” II m-ce w kategorii wiekowej 0-III

– Zespół Taneczny „Janet” II m-ce w kategorii wiekowej IV-VI

– Duet: Paulina Spytek i Lena Śmietanka II miejsce w kategorii wiekowej klasa VII – gimnazjum

– Zespól Taneczny „Flow” I m-ce w kategorii wiekowej klasa VII – gimnazjum

Jubileusz MOD

GALERIA

12 maja na stadionie Zwolenianki przy ulicy parkowej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia świętowała jubileusz 25-lecia, w ramach którego odbył się po raz pierwszy w Zwoleniu Przegląd Musztry Paradnej Orkiestr Dętych Okręgu Radomskiego. More

Sukces Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Więcej o festiwalu i naszej orkiestrze pod adresem:  http://www.inowroclaw.info.pl/…/3626,grand-prix-dla-mod-mia…

Galeria

    Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Zwolenia po raz drugi zawitała na Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Pierwszy raz nasza orkiestra prezentowała się w Inowrocławiu w 2011 roku zdobywając trzecie miejsce w kategorii musztry paradnej. Z tegorocznego  festiwalu zwoleńska orkiestra wyjechała z Grand Prix. Festiwal odbywał się w dniach 16-18 czerwca. Stara Błotnica, Bydgoszcz, Gostynin, Kozy, Rostrzewo, Tłuszcz, Wola i Zwoleń to miejscowości, które wydelegowały do Inowrocławia swoje muzyczne reprezentacje. Orkiestry rywalizowały ze sobą podczas prezentacji estradowych i musztry paradnej. Jury, w którego składzie znaleźli się płk Paweł Lewandowski – inspektor orkiestr Wojska Polskiego, ppłk Adam Czajkowski – dyrygent Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Artystycznego Zespołu Wojska Polskiego  i dr Orlin Bebenow – muzyk, kompozytor i aranżer.      Gwiazdą tegorocznego festiwalu była Izabela Trojanowska, z którą wszystkie orkiestry wspólnie wykonały piosenkę „Wszystko czego dziś chcę”.    W prezentacjach estradowych zwoleńska orkiestra uplasowała się na trzecim miejscu. W prezentacji musztry paradnej nasza orkiestra okazała się jednak bezkonkurencyjna. Orkiestra ze Zwolenia zaprezentowała najbardziej widowiskowy pokaz, którego autorem  jest pan Tomasz Chwaliński. Kapelusze z piórami sprawiły, że wyglądali jak muszkieterowie, a ich „niecierpliwe” instrumenty, które zamiast trwać przy muzykach poruszały się – a to w górę, a to w dół oraz na boki w połączeniu z precyzją wykonania, zapewniły im złoto. Młodzieżowa Orkiestra Miasta Zwolenia pod batutą Piotra Bąbolewskiego została również zdobywcą najcenniejszej nagrody –  nagrody publiczności. Doceniono również festiwalowe indywidualności. Nagrody otrzymali: Angelika Toporek – tamburmajorka i  sekcja perkusyjna Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia – za profesjonalizm w sztuce perkusyjnej. Finałem festiwalu było wspólne bębnienie. Ponad trzystu muzyków, mieszkańców, gości i kuracjuszy „zasiadło” przy wielkim bębnie – ba, wręcz największym na świecie, bo mającym 10 metrów średnicy membrany i ważącym 3 tony, a wszystko po to, by podjąć próbę pobicia rekordu Guinnessa w grze na tak potężnym instrumencie.

                Piotr Bąbolewski kapelmistrz Młodzieżowej  Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia

Grand Prix dla grupy Talento

GALERIA

VII Teatrałki

GALERIA

Protokół

W tym roku  dopiero 19 maja odbyły się VII Teatrałki Zwoleńskie. Trzynaście teatrów z przedszkoli , podstawówek ,  gimnazjów i około 200 młodych amatorów Melpomeny prezentowało  w trzech kategoriach swoje talenty na scenie widowiskowej Domu Kultury w Zwoleniu. More

Grupy Teatralne DK w Lipsku

GALERIA

Dnia 16 czerwca 2016  grupy teatralne Domu Kultury w Zwoleniu udały się na Przegląd Twórczości Dziecięcej Lipsko 2016. Był to bardzo owocny przegląd dla naszego teatru: I miejsce w kat gimnazjum zdobyła grupa Talento za spektakl „Moje istnienie” , I miejsce w kat. 4-6 Grupa Happy za spektakl „Pręcik”, III miejsce w najmłodszej kategorii grupa teatralna Smerfy za spektakl „Czarodziejski Pstryk”.

 

VI Teatrałki – 29 Kwietnia

GALERIA
PROTOKÓŁ JURY

Ostatnie dni kwietnia wpisały się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Domu Kultury w Zwoleniu jako święto teatru w naszym regionie. W tym roku po raz szósty młodzi amatorzy Melpomeny zaprezentowali swoje talenty na scenie widowiskowej Domu Kultury. Radosne święto trwało aż dwa dni i wzięło w nim udział 16 teatrów i 200 aktorów z przedszkoli , podstawówek i gimnazjów. More