Wystawy

Wystawa Pokonkursowa FOTO-LATO 2020

Dom Kultury w Zwoleniu zaprasza do indywidualnego zwiedzania wystawy pokonkursowej Foto-Lato 2020.

More

Wystawa „Ale Lale”

GALERIA

11 września w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wyjątkowo ciekawej wystawy lalek artystycznych pn. „Sentymentalne powroty”.
Wystawę zaaranżował komisarz Waldemar Gołdziński. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia. Wisienką na torcie i podsumowaniem było zabranie głosu przez artystów Paulinę Romanowską, Jolantę Weiser i Adama Michalczyka.

Prezentowana w zwoleńskim Domu Kultury wystawa lalek artystycznych „Sentymentalne powroty” jest bardzo oryginalną ekspozycją, która oddaje w niecodzienny sposób klimat dwudziestolecia międzywojennego w naszym kraju. Zamysłem twórczym autorek wystawy była prezentacja wielu różnych kompozycji tematycznych ilustrujących życie w przedwojennej Polsce.

Autorkami prac są p. Anna Michalczyk, Paulina Romanowska i Jolanta Weiser z Radomia. Szycie lalek materiałowych odbywa się według własnych projektów i jest dla Pań pozazawodową pasją i twórczą działalnością, którą zajmują się z powodzeniem od kilku lat. Mówią o sobie – „szukamy piękna w świecie i próbujemy roztaczać wokół siebie jego atmosferę”. Lalki wykonane z tkanin, z dużą dbałością o szczegóły inspirowane są historią, literaturą i folklorem. Uwzględniają także modę i styl życia tamtych lat.

„Nasze lalki są częściowo anonimowe, nie mają oczu, nosa, ust. Niczego odbiorcy nie narzucamy, nie sugerujemy, pozostawiamy widzom dowolność interpretacji tych postaci. Każdy może domyślać się ich nastroju, emocji, bo nasze lalki z pewnością maja dusze.”

„Sentymentalne powroty” cieszą się wielkim uznaniem zwiedzających. Prace prezentowane były m.in. na wystawach w Radomiu, Kielcach i Lublinie.

W aranżacji wystawy w Galerii DK w Zwoleniu, wykorzystane zostały fotografie archiwalne naszego miasta z okresu międzywojennego, pochodzące ze zbiorów p. Ewy i Waldemara Gołdzińskich.

Wernisaż odbył się w ograniczonym gronie zgodnie z wytycznymi dotyczącymi covidu.
Wystawę będzie można zwiedzać indywidualnie przez wrzesień i październik. Zapraszamy.

Wystawa z okazji 41 Imienin Pana Jana

Przed nami „41. Imieniny Pana Jana Zwoleń 2020”. Koronawirus niestety zmienił nasze piękne plany. Postanowiliśmy jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom Państwa i przygotowaliśmy kilka różnych propozycji.

Galeria fot. E. Gołdzińska, R. Krawczyk

More

Wernisaż wystawy „Jesień życia” ks. St. Drąga

GALERIA  – fot. R. Krawczyk

Otwarcie wystawy FOTO-LATO

Galeria fot. R. Krawczyk

Galeria fot E. Gołdzińska

Duże zainteresowanie wystawą pająków

GALERIA

Wystawa rysunku i malarstwa ks. S. Drąga

GALERIA

W dniu 20 grudnia 2018r w Galerii Fotografii i Plastyki zwoleńskiego Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy rysunku i malarstwa pn „Piękna nasza Polska cała” księdza Stanisława Drąga. More

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kubickim

Galeria

23 października w Galerii Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się spotkania z Panem Zbigniewem Kubickim. Artysta pochodzi ze Zwolenia, a od 40 lat mieszka w Kielcach. More

Otwarcie pokonkursowej wystawy FOTO-LATO

Protokół Jury

Galeria