Wystawy

Wystawa plastyczna „Bajecznie i kolorowo”

V wystawa Twórców Ziemi Zwoleńskiej

W najbliższym czasie zapraszamy

Otwarcie wystawy „Tradycyjna Palma Wielkanocna”

Wystawa malarstwa J. Strzeleckiego i D. Jędrasiewicza

Zapraszamy na wystawę malarstwa

Wystawa fotograficzna – „Człowiek – najlepsza inwestycja”

 Wystawa fotograficzna – „Człowiek – najlepsza inwestycja”

Dla kogo?

 • mieszkasz w jednym z powiatów: białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, lipski, radomskim, szydłowieckim, przysuskim, zwoleńskim lub Radomiu …
 • Jesteś osobą bezrobotną…
 • Nie masz co ze sobą zrobić…
 • Długotrwale odczuwasz skutki kryzysu…
 • Masz wrażenie że życie biegnie obok Ciebie…
 • Brakuje Ci kontaktów z ludźmi…
 • Chcesz się ustabilizować życiowo  ale masz z tym trudności…
 • Czujesz że nie radzisz sobie z problemami…

 

Co zyskasz?

 • Stabilne zatrudnienie w firmie, którą będziesz współtworzyć;
 • 20 000 zł jako wkład „na start” własnego przedsiębiorstwa socjalnego
 • Szkolenia i warsztaty dotyczące m.in.;

– komunikacji  interpersonalnej motywacji;

– przygotowania biznesplanu

– praktycznej wiedzy odnośnie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnej;

 • Usługi prawne, księgowe i marketingowe
 • Doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa socjalnego;
 • Zwrot kosztów przejazdu na szkolenia i warsztaty;
 • Usługi tłumaczenia języka migowego;
 • Wsparcie psychologiczne i doradztwo zawodowe;
 • Pomoc w opiece nad dziećmi w trakcie zajęć;
 • Poczucie sensu i bezpieczeństwa
 • Szansę na realizację własnych marzeń

Kontakt z nami:

Tel. 22 403 53 25

e-mail: projekt@iwes.pl

www.radom.iwes.pl

Kiermasz ozdób i upominków bożonarodzeniowych

Wystawa fotograficzna Foto-Lato

XI Edycja Konkursu Foto Lato, którego organizatorem jest Dom Kultury w Zwoleniu została rozstrzygnięta. 27 października w Małej Galerii oficjalnie otwarta została przez Bogusławę Jaworską Burmistrza Zwolenia wystawa pokonkursowa. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 11 autorów z Polski, którzy nadesłali 41 fotografii. Prace oceniane były w dwóch kategoriach do lat 18 i powyżej. Zdjęcia oceniali członkowie Stowarzyszenia Artystów Fotografików RP – Waldemar Gołdziński, Paweł Nakonieczny i Robert Kusio. W obu kategoriach pierwszych nagród nie przyznano. W kategorii do lat 18 II nagrodę zdobyła Adrianna Marczak z Ciepielowa, dwie równorzędne III nagrody otrzymały Edyta Szewczyk i Paulina Kapciak ze Zwolenia. W kategorii powyżej 18 lat II nagrodę zdobył Szczepan Pomarański z Radomia natomiast III Grzegorz Brzózek ze Zwolenia. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali Jacek Jan Tatak i Katarzyna Macewicz ze Zwolenia. Komisja oceniająca przyznała również nagrodę Dyrektora Domu Kultury Joannie Noemi Zasada z Warszawy. Dyplomy pamiątkowe i nagrody ufundowane przez Dom Kultury w Zwoleniu wręczali goście honorowi: Bożenna Pacholczak Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek Radny Województwa Mazowieckiego i Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia.

Na wystawie zaprezentowanych zostało 18 fotografii zaaranżowanych przez komisarza wystawy Waldemara Godzińskiego.

Wystawa poplenerowa „Jesienne Inspiracje”

27 października w Galerii Fotografii i Plastyki otwarta została poplenerowa wystawa malarska pn. „Jesienne Inspiracje”, która jest pokłosiem pleneru pod tą samą nazwą. Organizatorem pleneru, który odbył się w dniach 27-29 września było Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój, a koordynatorem i realizatorem Dom Kultury w Zwoleniu. W plenerze wzięło udział jedenastu artystów ziemi radomskiej: Aleksandra Dobrowolska (Radom), Ewa Gołdzińska (Zwoleń), Barbara Jaśkiewicz-Kornacka (Radom), Edyta Jaworska-Kowalska (Zwoleń), Janusz Karaś (Kozienice), Adam Kowalski (Zwoleń), Wiesława Kutyła (Zwoleń), Bożena Marczykowska (Jedlnia-Letnisko), Alicja Markiewicz (Zwoleń), Grzegorz Matyja (Tczów), Jakub Strzelecki (Radom). Artyści czerpali inspiracje z miejsc związanych z Janem Kochanowskim. Prace powstały w Sycynie, Czarnolesie i Zwoleniu. Pokłosiem pleneru jest jedenaście prac, które stały się własnością Domu Kultury i zostały wraz z innymi pracami dostarczonymi przez uczestników zaprezentowane na wystawie. Pamiątką po plenerze jest również folder, który zawiera życiorysy artystyczne  i pamiątkowe zdjęcia z przebiegu pleneru.

Oficjalnego otwarcia poplenerowej wystawy dokonała Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia. Z rąk Pani Burmistrz uczestnicy pleneru otrzymali podziękowania i pamiątki. Artystom podziękowała również Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor domu kultury za przyjęcie zaproszenia na weekendowy  plener, który jednak wzbudzał niepewność ze względu na jego zbyt krótki czas trwania . Komisarzem wystawy i koordynatorem pleneru jest Waldemar Godziński instruktor fotografii i plastyki DK.