Konkursy

Młodzież z Domu Kultury w Zwoleniu na przeglądzie w Kozienicach

Osiągnięcia tancerzy z Domu Kultury w Zwoleniu

20 maja 2014 roku w Kozienicach odbył się XXI Konkurs Muzyczno – Taneczny „Music – Dance”. Komisja w składzie: Wojciech Gędek – trener tańca, choreograf – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, oraz Jakub Pankowski – trener tańca, choreograf – Fabryka Tańca „Idol” w Radomiu, po obejrzeniu 68 prezentacji konkursowych postanowiła nagrodzić także tancerzy ze Zwolenia. Zespół „S.b.S” zdobył I miejsce w kategorii: mini – formacje – gimnazjum. W kategorii: taniec solo – gimnazjum III miejsce zdobyła Karolina Kramek, natomiast Klaudia Kuś – wyróżnienie. W kategorii mini formacje kl. IV – VI  grupa „Janet” również otrzymała wyróżnienie. Zespoły zostały przygotowane przez Anetę Adamiec i Michała Przybytniewskiego.

 

Marta Dasiewicz

IV Teatrałki Zwoleńskie

Protokół komisji (pdf)

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Przebieg konkursu i wręczanie nagród

Uczestnicy w kategorii I

Uczestnicy w kat. II

Uczestnicy w kat III

Uczestnicy w kat IV

Uczetnicy w kat. V

Protokół konkursu w formacie PDF

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Będzin 2014

W dniach 16-18 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie odbywały się przesłuchania 132 solistów, zespołów i chórów, wyłonionych spośród 1750 zgłoszonych do eliminacji XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  im. Ks. Kazimierza Szwarlika – Będzin 2014. Podczas eliminacji kwalifikacyjnych do Będzina, które odbywały się w grudniu 2013r. wystąpiło łącznie  blisko 20 tysięcy osób. Podczas finału profesjonalne jury wysłuchało  340 kolęd polskich i zagranicznych prezentowanych przez artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Ogromny sukces na tym festiwalu odniósł Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu pod batutą Piotra Markowskiego. W kategorii: „Mieszane zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne” zwoleńscy artyści zajęli 2 miejsce.  Jest to największe, ale na pewno nie ostanie tak znaczące osiągnięcie tego zespołu. Chór działa dopiero od 2011r. Śpiewają w nim nauczyciele muzyki i nie tylko, instruktorzy muzyczni, uczniowie i absolwenci szkół ze Zwolenia i okolic.  Chór występuje na znaczących uroczystościach miejskich, wystąpił podczas  770 rocznicy miasta Zvolena na Słowacji, a w marcu tego roku będzie koncertował  w Sali Kongresowej w Warszawie. Naszym artystom i dyrygentowi serdecznie gratulujemy.

Sukces Chóru Kameralnego

Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu pod kierunkiem Piotra Markowskiego zdobył na Eliminacjach w Lipsku nominacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie i Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Radomiu

XIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej, Ludowej i Tańca Ludowego – Eliminacje w Zwoleniu

W sobotę 16 listopada w sali widowiskowej po kinie Świt odbyły się Eliminacje do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej, Ludowej i Tańca Ludowego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie K.O.E. KONAR, reprezentowane przez prezesa Alicję Konarską, a współorganizatorem Dom Kultury w Zwoleniu.

Na przesłuchania zgłosiło się  ponad 170 wykonawców z 13 powiatów i 5 województw. Eliminacje w naszym mieście odbyły się pierwszy raz. Uczestnicy podzieleni na sześć grup wiekowych walczyli  o puchar i nagrodę rzeczową MON, a także o Puchary Patronów Honorowych, w tym starostów z Białobrzeg, Grójca, Kozienic i Zwolenia, Burmistrza Zwolenia i o Statuetkę Jana Kochanowskiego.

Artystów oceniało jury w składzie: Jacek Henryk Bolek – muzykolog, Michał Bolek – muzyk instrumentalista,  kpt. Sławomir Ćwiek dowódca Orkiestry Wojskowych Sił Powietrznych w Radomiu oraz mjr Artur Łęcki – szef Wydziału Rekrutacji WKU w Radomiu. Jury maksymalnie każdemu z uczestników mogło przyznać 25 punktów.
Nagrodzeni wykonawcy otrzymali nominacje  do udziału w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej, Ludowej i Tańca Ludowego, który odbędzie się w kwietniu 2014 roku.

Na wielkie uznanie zasłużyła sobie najmłodsza uczestniczka eliminacji  4-letnia Ania Wieleńska, która do Zwolenia przyjechała wraz z rodzicami  z Kielc. Mała artystka zauroczyła zwoleńską publiczność wykonaniem  dwóch piosenek „Piechota” i „Serce w plecaku” gając również na skrzypcach.  Nagrodę dla Ani poza konkursem za piękną prezentację wręczyli Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia i  Waldemar Urbański Starosta Zwoleński.

Komisja maksymalną liczbą punktów przyznała nagrodę Grand Prix, którą otrzymał Adrian Litewka uczeń Publicznego Gimnazjum w Białej Podlaskiej. Adrian zaśpiewał piosenki pt. ,,Biały krzyż” z repertuaru Czerwonych Gitar i ,,Mury” Jacka Kaczmarskiego. Młody wykonawca posiada już bardzo bogaty dorobek artystyczny jest laureatem wielu konkursów i przeglądów wokalnych krajowych i zagranicznych, nagrał również płytę z zespołem BRACIA, swoją przyszłość wiąże z muzyką.

Komisja przyznała również dwie nagrody specjalne. Jedną z nich otrzymała Ania Wieleńska z Kielc. Ania jest wokalistką  Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach oraz uczęszcza na zajęcia ze skrzypiec w filharmonii. Swoją przygodę ze skrzypcami  rozpoczęła mając  dokładnie rok i osiem miesięcy. Drugą nagrodę specjalną otrzymał Mateusz Okrutny uczeń Społecznego Ogniska Muzycznego Radom-Centrum. 

Dom Kultury w Zwoleniu reprezentowała Dziecięca Grupa Rytmiczno Folklorystyczna, solistka Joanna Tęcza i Grupa Artystyczna ZUTW.

Dyplomy, nagrody i puchary wręczali fundatorzy i goście : Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia, Waldemar Urbański Starosta Zwoleński,  Kazimierz Wojdyło Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu, Wacław Kuś Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia im. Jana Kochanowskiego. Gośćmi honorowymi, którzy zaszczycili Eliminacje swoją obecnością byli: Marian Górski Starosta  Grójecki  i ppłk rezerwy Dariusz Kossakowski.

Przegląd podsumowali Włodzimierz Kabus z-ca Burmistrza Zwolenia i Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor Domu Kultury – współorganizator. Podziękowali również pani Alicji Konarskiej za zaangażowanie w uznaniu  wręczając kwiaty i statuetkę Jana Kochanowskiego – Patrona Ziemi Zwoleńskiej.

Konkurs wokalny

 

W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się VIII  konkurs wokalny p.n. IDOLEK 2013, w którym udział wzięła wokalistka Klaudia Świątek, reprezentująca Dom Kultury w Zwoleniu.
Klaudia została nagrodzoną Laureatką w średniej grupie wiekowej.
Solistkę przygotował Piotr Markowski certyfikowany nauczyciel śpiewu metodą Speech Level Singing, u którego Klaudia uczy się już 3 lata. Serdecznie Gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs FOTO-LATO 2013 rozstrzygnięty

P R O T O K Ó Ł
z dnia 8 października 2013 r.
z posiedzenia komisji oceniającej prace uczestników
XI edycji konkursu Fotograficznego
FOTO-LATO Zwoleń 2013
(plik pdf)

Ponadto nagrodę Dyrektora Domu Kultury w Zwoleniu otrzymała Noemi Joanna Zasada z Warszawy za dwa zestawy fotografii.

Konkurs „I gdzie stał fotograf” – rozstrzygnięty

 

W dniu 16-08-2013 został rozstrzygnięty drugi konkurs fotograficzny „I gdzie stał fotograf”

Na zdjęciach laureatki konkursu wraz z Dyrektorem Domu Kultury

Gdzie stał fotograf

W miejscu gdzie stał fotograf umieszczony jest poniższy znaczek