Koncerty

Występ uczniów PSP w Zwoleniu z okazji Dnia Matki

Chór Kameralny w Sali Kongresowej PKiN

Pierwszego Dnia Wiosny Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu wystąpił w Sali Kongresowej w Warszawie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Niećpa2014”. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe. Tradycyjnie wystąpił również zespół STO%. Organizatorem tego wydarzenia była Agencja PAJA. Imprezę poprowadził redaktor Jerzy Rowiński. Oficjalnego otwarcia dokonał Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Chór Kameralny pod kierunkiem Piotra Markowskiego wykonał 3 utwory: „Wspomnienie” Czesława Niemena (tekst – Julian Tuwim, kompozytor – Marek Sart), „Nie dokazuj” Marka Grechuty (słowa – Marek Grechuta, muzyka- Jan Kanty Pawluśkiewicz i „Billy Jean” Michaela Jacksona ( tekst – Michael Jackson, kompozytor – Michael Jackson) . Koncert był wielkim przeżyciem dla chóru, który wystąpił przed publicznością  z całej Polski – ponad 2 800 osób. Na widowni nie zabrakło też  mieszkańców Ziemi Zwoleńskiej, którzy przyjechali w grupie około 120 osób. Udział Chóru Kameralnego w tym niezapomnianym, być może niepowtarzalnym koncercie w tak wyjątkowym miejscu zespół zawdzięcza Pani Bogusławie Jaworskiej Burmistrzowi Zwolenia, której chórzyści podziękowali  wręczając na scenie wiosenny bukiet kwiatów. Sukces, jaki odnieśli w tym dniu  zawdzięczają swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu jest to ich kolejny sukces i niewątpliwie nie ostatni. Koncert przysporzył wiele emocji, zadowolenie i motywację do dalszej pracy artystycznej w tak wspaniałym zespole, który tworzą: Elżbieta Chachlowska, Klaudia Świątek, Marta Dobosz, Katarzyna Jaśkiewicz, Martyna Pyciarz, Małgorzata Wlazłowicz, Katarzyna Kubiak, Agata Zagożdżon, Jagoda Przepiórka, Ola Mularska, Łukasz Bednarczyk, Robert Kusio, Tomasz Kubiak, Maciej Zagożdżon, Marcin Wróblewski  pod dyrekcją Piotra Markowskiego.

Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu  działa  od 2011r. pod kierunkiem Piotra Markowskiego. Chór występuje  na znaczących uroczystościach miejskich związanych z Janem Kochanowskim patronem Ziemi Zwoleńskiej. W 2013 r. Chór Kameralny wystąpił podczas  770 rocznicy miasta Zvolena na Słowacji. W 2013 r. został laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Radomiu. W styczniu 2014 r. odniósł znaczący sukces na XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek  im. Ks. Kazimierza Szwarlika – Będzin 2014  – zdobywając II miejsce. Znaczące jest też dla zespołu wielkie uznanie z ust Zbigniewa Wodeckiego u boku, którego artyści koncertowali  w Zwoleniu.

W repertuarze Chóru znajdują się pieśni patriotyczne, ludowe, klasyka  i szlagiery światowe.

Koncert Hip-Hop

Koncert HIP-HOP

Koncert Walentynkowy „Męski Rejs”

Koncert Zbigniewa Wodeckiego i Chóru Kameralnego

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Będzin 2014

W dniach 16-18 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie odbywały się przesłuchania 132 solistów, zespołów i chórów, wyłonionych spośród 1750 zgłoszonych do eliminacji XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  im. Ks. Kazimierza Szwarlika – Będzin 2014. Podczas eliminacji kwalifikacyjnych do Będzina, które odbywały się w grudniu 2013r. wystąpiło łącznie  blisko 20 tysięcy osób. Podczas finału profesjonalne jury wysłuchało  340 kolęd polskich i zagranicznych prezentowanych przez artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Ogromny sukces na tym festiwalu odniósł Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu pod batutą Piotra Markowskiego. W kategorii: „Mieszane zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne” zwoleńscy artyści zajęli 2 miejsce.  Jest to największe, ale na pewno nie ostanie tak znaczące osiągnięcie tego zespołu. Chór działa dopiero od 2011r. Śpiewają w nim nauczyciele muzyki i nie tylko, instruktorzy muzyczni, uczniowie i absolwenci szkół ze Zwolenia i okolic.  Chór występuje na znaczących uroczystościach miejskich, wystąpił podczas  770 rocznicy miasta Zvolena na Słowacji, a w marcu tego roku będzie koncertował  w Sali Kongresowej w Warszawie. Naszym artystom i dyrygentowi serdecznie gratulujemy.

Koncert

Chór Kameralny ze Zwolenia i Blue Cafe w sali Kongresowej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014