Przedstawienia

Grand Prix dla grupy Talento

GALERIA

Premiery spektakli

GALERIA

Premiery bajek

GALERIA

8 Radomskie Prezentacje Teatralne

GALERIA

Premiery bajek

Premiera bajki „Malinowy Królik”

6 czerwca 2012 r. w Domu Kultury w Zwoleniu dziecięca grupa teatralna Smerfy wystawiła przedstawienie teatralne pt. „Malinowy Królik”. Tytułowego Malinowego zagrała Nikol Wieczerzyńska, która za tę rolę otrzymała nagrodę indywidualną w Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Radomskiej Resursie. Pozostałe role przypadły : Prawdziwy Królik – Julka Toporek, Zorka – Ola Wolszczak, Gadający Bankomat i Lejdi Jaga – Daria Choroś, Prochowce: Gabrysia Toporek, Patrycja Bernyś i Martynka Skrzypek, Stwory Potwory : Natalka Figurska, Dagmara Choroś i Marcel Adamiec, a Lasem były : Angelika Gorzelewska, Magda Borek i Małgosia Małkiewicz, Gadające Drzewo- Daria Watorska, Księżyc- Wiktoria Cieszkowska. Na spektakl dzieci zaprosiły swoich rodziców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów, którzy licznie przybyli na premierę przedstawienia. Pani dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska podziękowała dzieciom i rodzicom za trud w włożony w przygotowanie przedstawienia i obiecała młodym talentom wycieczkę krajoznawczą. Przedstawienie wyreżyserowała Ewa Bulzacka, muzycznie bajkę opracowali Robert Kusio i Michał Tęcza, światłami sterował Ryszard Krawczyk.
Przedstawienie opowiada o Malinowym Króliku, który od zawsze mieszka w mieście, a las – swoje naturalne środowisko – zna tylko z opowiadań. Wyobraża je sobie jako najstraszniejsze miejsce, w jakim mógłby się znaleźć. Dni wypełniają mu spacery po Labiryncie i bieganie po Błędnym Kole. Jego jedynym przyjacielem jest Zorka, który niegdyś był świetnym fotografem, jednak od jakiegoś czasu stracił zapał i talent do robienia zdjęć. Miejski mag, Gadający Bankomat, podpowiada Królikowi, w jaki sposób może pomóc swojemu przyjacielowi. Potrzebny jest mu Błysk, który sprawi, że jego fotografie przestaną być szare i smutne. Aby go zdobyć, Malinowy musi trafić do chaty znajdującej się aż w Ósmym Lesie. Królik jest przerażony wizją wędrówki przez tyle lasów, ale chęć pomocy Zorce jest silniejsza. Dzięki wyprawie nie tylko dociera do Lejdi Jagi, która ofiarowuje mu Błysk. Kiedy wraca do przyjaciela, okazuje się, że zdobyty i przechowywany w walizce Błysk stracił już swój blask. Królik jednak przyniósł Zorce coś znacznie ważniejszego – świadectwo wielkiego poświęcenia i wiarę w jego talent. Dzięki nim w przyjacielu na nowo odradza się zamiłowanie do fotografii. Błysk w oku przyjaciela to najważniejszy skarb, jaki możemy odnaleźć.

Teatrzyk Smerfy w Szydłowcu

Premiera bajki „Trochę w dur trochę w mol”

PREMIERA TEATRALNA W DOMU KULTURY W ZWOLENIU
Kilka miesięcy pracy młodzieżowej grupy teatralnej Talento zostało uwieńczone premierą 22 maja 2012r. Młodzi aktorzy zaprosili rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Przedstawienie „Trochę w dur, trochę w moll” to zabawna historia pewnej nutki Gis – Kacper Procki, która miała przypadłość zasypiania na koncertach – Maestro – Karolinka Winiarek i została wyrzucona z filharmonii przez Dyrektora – Patrycja Pawelec. Szukając pomocy u lekarza – Ania Bernat, stroiciela – Angelika Głowacka, kompozytora – Angelika Bodzioch spotyka dwóch uwielbiających głośną muzykę Wyjców – Zuzia Suwała i Konrad Mazur(świetny popis wokalny). Wszyscy udzielają rad jak wyleczyć Gis z senność. Zdesperowany bohater nieoczekiwanie spotyka nutkę La – Zuzia Suwała , która zmienia życie Gis. Okazuje się , że miłość nazywana lekarstwem na wszystko i w tym przypadku się sprawdziła. Zakochani w sobie znajdują pracę. Casting urządzony w filharmonii na nutkę Gis był okazją do prezentacji różnych gatunków muzycznych : Gis operowego- Angelika Głowacka, Gis Rapowego Małgosia Zaborska, Gis Jazzowego – Karolinka Skrzypek i Gis Ludowego – Konrad Mazur. Słowami piosenki finałowej „lecz najpiękniej jest gdy w drogę do wymarzonych gwiazd ruszasz z kimś kto ciebie kocha…. zakończyło się szóste przedstawienie tej grupy teatralnej.
Spektakl wyreżyserowała Ewa Bulzacka, muzycznie oprawili Robert Kusio i Michał Tęcza. Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska gratulowała talentu i pasji młodym aktorom z życzeniami dalszego rozwoju artystycznego. Spektakl będzie grany dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w czerwcu.

II Teatrałki Zwoleńskie 2012

20 kwietnia 2012 r. to dzień z Melpomeną w Domu Kultury pod patronatem Starosty Zwoleńskiego i Burmistrza Zwolenia . Na deskach sceny widowiskowej zaprezentowało swoje formy teatralne 15 grup w różnym wieku od przedszkolaków po gimnazjalistów. W jury zasiedli Marzena Odzimek Jarosińska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, animatorka życia kulturalnego w Radomiu , Zofia Garganisz – długoletnia polonistka średnich szkół zwoleńskich i Tomasz Pluta – dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Zwoleniu.
Statuetka i nagroda Bogusławy Jaworskiej – burmistrza Zwolenia w kategorii przedszkolaków przypadła teatrzykowi Iskierka z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu za przedstawienie „Leśne opowieści” przygotowane przez panią Annę Tadej.
W kategorii klas I-III jury przyznało statuetkę i nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Zwolenia „Ósemkom” z Publicznej Szkoły Podstawowej ze Zwolenia za „Kopciuszka” w reżyserii Haliny Borowskiej. Drugie miejsce zdobył ośmioosobowy teatrzyk „Skrzaty” ze szkoły w Niedarczowie za lekcję „Dobrego wychowania” wyreżyserowaną przez Emilię Bernaciak.
W kategorii klas IV-VI wszystkie dziesięć grup pokonała Bardydurka- Gong z e szkoły w Baryczy , która przedstawiła muzyczną wersję „Kopciuszka”. Do teatralnych konfrontacji uczniów przygotowali Krzysztof Śmietanka i Beata Wieczerzyńska . Zwycięzcy otrzymali statuetkę i nagrodę Waldemara Urbańskiego – Starosty Zwoleńskigo.
Drugie miejsce przypadło gospodarzom , czyli teatrzykowi Smerffy, którym opiekuje się instruktorka Ewa Bulzacka. Nikola Wieczerzyńska w tym przedstawieniu zdobyła nagrodę aktorską za tytułowego „Malinowego Królika”.
Teatr „Na szóstkę” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku otrzymał III miejsce za spektakl „Na kolanie, Panie Janie” przygotowany przez Monikę Modrzejewską i Marzenę Morgaś – Kunert. Jury przyznało nagrodę aktorską za rolę Kuby Jakubika graną w tym spektaklu przez Karola Sławińskiego.
Wyróżniono w tej kategorii uczniów z teatru Grupa.pl ze szkoły w Kowalkowie za „Podwórkowy happening” przygotowany przez Annę Górską.
Trzecią nagrodę aktorską komisja przyznała Kindze Liberskiej – tytułowej Balladynie z teatrzyku Sisters z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.
Teatr Talento z Domu Kultury w Zwoleniu za przedstawienie „ Trochę w moll, trochę w dur” otrzymał Statuetkę i nagrodę Starosty Zwoleńskiego za I miejsce w kategorii gimnazjalistów. Przestawienie przygotowała Ewa Bulzacka, Kacper Procki jako nutka Gis otrzymał nagrodę i statuetkę za swój talent aktorski.
II miejsce otrzymał teatr Stryki z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych za „Lekcję języka polskiego – na opak” w reżyserii Anety Pyrgiel.
Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i podziękowania.
Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska podziękowała młodym talentom aktorskim i opiekunom za trud włożony w przygotowanie spektakli i zaprosiła na III Teatrałki za rok.
Koordynatorem II Zwoleńskich TEATRAŁEK BYŁA Ewa Bulzacka.

Premiera teatralna w Zwoleńskim Domu Kultury

We wtorek 7 czerwca br. grupa teatralna Talento skupiająca 6 aktorów z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu wystawiła na deskach Domu Kultury spektakl pt. „Ballada o Eurosmoku” wyreżyserowany przez Ewę Bulzacką.

Ballada opowiada o smoku , który znalazł się u miejskich bram po zawaleniu się stadionu budowanego na Euro 2012. Uznał, że telewizyjne programy takie jak Randka w ciemno, You can danc, Milionerzy, reklama, są doskonałym miejscem na znalezienie żony…………..

To już piąte przedstawienie przygotowane z tym zespołem. W skład zespołu wchodzą Ania Bernat, Klaudia Świątek, Patrycja Pawelec, Kacper Procki, Jarosław Węgliński i Konrad Mazur.

Pani Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury serdecznie podziękowała młodym aktorom za pracę nad rolami i obiecała zasłużoną nagrodę – wycieczkę jednodniową w ciekawe miejsce. Na spektakl licznie przybyli rodzice, dziadkowie rodzeństwo, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.

Muzykę zaaranżowali Piotr Markowski i Piotr Dwornicki.