Plenery

Sesja z Urszulką

GALERIA

Plener fotograficzno-plastyczny w Janowcu

GALERIA

2 sierpnia 2016 roku odbył się wyjazdowy plener plastyczny zorganizowany przez członków Grupy Plastycznej ZUTW pracującej pod kierunkiem inst. Plastyki i fotografii Domu Kultury w Zwoleniu – Waldemara Gołdzińskiego. More

Plener plastyczny w Lipówce

Plener plastyczny


Plener plastyczny – Urokliwe miejsca

Plener rzeźbiarski

Praca jest wynikiem konieczności zewnętrznej.
Twórczość jest wynikiem konieczności wewnętrznej
Przed każdym człowiekiem stoi wybór –
Tworzyć, czy tylko pracować
                                                       (Bolesław Piasecki)

Na przestrzeni wieków drewno, obok kamienia odgrywało w sztukach plastycznych wielką rolę. Było i jest nadal ulubionym materiałem rzeźbiarskim. Piękne płaskorzeźby i rzeźby oraz różne elementy dekoracyjne to tylko nieliczne przykłady gdzie drewno ma swoje zastosowanie. Można powiedzieć, że niemal każdy produkt z drewna może urastać do rangi sztuki jeśli trafi w odpowiednie ręce. Można z niego wyczarować rzeźby lub inne przedmioty. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się anioły, świątki, figury Jezusa Frasobliwego i inne. Często rzeźby te są malowane, niepowtarzalne i oryginalne, gdyż nie są produkcją masową. Dzięki temu często słyszymy, że taka rzeźba ma “duszę”. Właśnie tego typu prace rzeźbiarskie powstały na tegorocznym plenerze, który odbył się w dniach 11-17 czerwca 2012r. Był to już czwarty plener rzeźbiarski zorganizowany przez Dom Kultury w Zwoleniu. A inspiracją dla twórców była po raz kolejny poezja Jana Kochanowskiego.
Efekty pracy zaproszonych twórców można oglądać w ogrodach Domu Kultury w Zwoleniu.

Komisarz Pleneru
Waldemar Gołdziński

Wakacyjny Plener Plastyczny „Urokliwe Miejsca”

Wakacyjny Plener Plastyczny „Urokliwe Miejsca” zorganizowany przez Dom Kultury w Zwoleniu odbył się w trzech terminach 19 lipca w Sycynie, 26 lipca – Czarnolas, 9 sierpnia – w Lipówce niedaleko Janowca. Plener skierowany był do młodzieży i osób dorosłych, a także do uczestników zajęć plastycznych Domu Kultury.
Temat główny to wybrane elementy architektury w krajobrazie. Inspiracji twórczych nie brakowało. Fragmenty dworu czarnoleskiego, kaplica, obelisk, architektura wiejska, kwiaty, krzewy i drzewostan, ptaki, staw, polna droga, przydrożna kapliczka, to najczęściej przedstawiane motywy w pracach wykonanych w jednej najstarszych technik plastycznych – w technice akwareli. Technika ta pozwala pozwala wykonać prace bardzo szybko, jest pozornie bardzo łatwa, ale ta łatwość wymaga wielu ćwiczeń i doświadczenia, ponieważ nic tu nie można poprawiać i przemalowywać. Przekonali się o tym wszyscy uczestnicy pleneru, natomiast efekty pracy były bardzo zadowalające. Czystość barw, żywe kolory, lekkość i ciekawe kompozycje sprawiły, że powstały bardzo udane prace, które autorzy będą chcieli pokazać na jednej z wystaw. Pomysł pleneru rozłożonego w czasie wakacji był bardzo trafny. Uczestniczyło w nim kilkanaście osób – członków Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej i członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Były to spotkania pozwalające poszerzyć warsztat pracy i jeszcze lepiej zintegrować środowisko plastyczne naszego regionu. Zajęcia prowadził instruktor DK w Zwoleniu, Waldemar Gołdziński.

Wakacyjny Plener Plastyczny – „Urokliwe Miejsca” cz 2

26 lipca odbyła sie druga część Wakacyjnego Pleneru Plastycznego – „Urokliwe Miejsca”. Tym razem odwiedziliśmy Czarnolas, gdzie w parku przy muzeum Jana Kochanowskiego wykonane zostały prace w technice akwareli. Nastepna część pleneru 9 sierpnia. Zapraszamy.

Wakacyjny Plener Plastyczny

Odbył sie pierwszy z cyklu, Wakacyjny Plener Plastyczny – „Urokliwe Miejsca”, którego organizatorem jest Dom Kultury w Zwoleniu. Uczestnicy pleneru spotkali sie w Sycynie, miejscu narodzin Jana Kochanowskiego. W ciągu kilku godzin powstały prace w technice akwareli. Motywem głównym stał sie krajobraz z elementami architektury. Zajęcia plenerowe poprowadził instruktor Domu Kultury Waldemar Gołdziński. Kolejny plener zaplanowany jest na 26 lipca b. r. w Czarnolesie. Zapraszamy

„Urokliwe Miejsca” cz 1 i cz 2 fotogaleria