Dzień Kobiet

Samorządowy Dzień Kobiet

Galeria

11 marca w Kinie Świt zagrała BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA. Koncert odbył się z okazji obchodów Dnia Kobiet w Zwoleniu. More

Dzień Kobiet w Kinie Świt

Galeria

Dzień Kobiet

Galeria

Dzień Kobiet

GALERIA

Kabaret AGAT

GALERIA

Dzień Kobiet

GALERIA

Dzień Kobiet

8 marca – Dzień Kobiet. Od lat te same pytania… „Czy warto obchodzić?…”, „Czy potrzebne?…” „Czy…. i t p”. WARTO I TRZEBA! Tak przynajmniej jest w Zwoleniu.
W czwartek, 8 marca od godziny 9,00 Dom Kultury w Zwoleniu odwiedziło mnóstwo kobiet. Nigdy o tak wczesnej porze w tym budynku nie było takiej ilości przedstawicielek PŁCI PIĘKNEJ. Organizatorzy tego spotkania Burmistrz Zwolenia -Bogusława Jaworska i Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański zaprosili na towarzyskie spotkanie kobiety, które sprawują ważne funkcje w jednostkach samorządowych, kołach gospodyń wiejskich, stowarzyszeniach oraz instytucjach i zakładach pracy.
Najpierw w Galerii Fotografiki i Plastyki Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Janusza Popławskiego, zorganizowany z okazji 35-lecia jego pracy twórczej oraz 100 rocznicy powstania Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawa składa 30 dzieł, nagrodzonych w latach 1979 – 2010, uzupełnionych autoportretami z lat 70-tych.Janusz Popławski nie ukrywał zadowolenia, że wernisaż jego wystawy odbył się właśnie 8 marca.” – Tematem ponad 90 procent moich prac są dywagacje na temat kobiecego wnętrza i cielesności. Cieszę się, że właśnie w Zwoleniu mogę pokazać, iż to właśnie kobiety są dla mnie największą inspiracją i im tę ekspozycję dedykuję” – stwierdził artysta, który kusił obecne na spotkaniu panie słodkościami. Ekspozycję oficjalnie otworzyła przedstawicielka płci pięknej, Burmistrz Bogusława Jaworska.
Drugą część spotkania – KONCERT – otworzył Krzysztof Małek – instruktor Domu Kultury. Starosta Zwoleński –Waldemar Urbański oraz Zastępca Burmistrza – Włodzimierz Kabus złożyli życzenia. Piękne bukiety dla wszystkich Pań przekazali na ręce Bogusławy Jaworskiei – Burmistrza i Dyrektor Domu Kultury – Anny Wieczerzyńskiej. A potem to już tylko uczta dla ducha. W koncercie zaprezentowały się zespoły z terenu Gminy Zwoleń. Było to prawdziwe „Spotkanie pokoleń”. Wystąpiły zarówno żeńskie jak męskie zespoły artystyczne. Były to m .in.: solistki z Domu Kultury – Marta Dobosz i Klaudia Świątek, Zespół „Gotardowie” i Chór Seniora pod kierunkiem Joanny Tęczy, zespół obrzędowy ze Strykowic Górnych prowadzony przez Wandę Krawiec, zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Sycyny, którym kieruje Zofia Jaskólska, Klub Seniora „Pogodna jesień” ze Zwolenia pod kierunkiem Anny Komorowskiej i zespół artystyczny Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzony przez Annę Chołuj i Elżbietę Puk. Zabawa była przednia. Na zakończenie pokazów artystycznych Panowie – „Dowódcy” miasta i powiatu obdarowali wszystkie kobiety tulipanami i czekoladami. Ale to nie wszystko. Wysokokaloryczny tort i tradycyjna lampka szampana na zakończenie. Potem jeszcze …. oczekiwanie na 8 marca 2013r.

Dzień Kobiet

4 marca w Domu Kultury w Zwoleniu, kobiety pracujące zawodowo i społecznie w samorządach Powiatu Zwoleńskiego i Gminy Zwoleń: w oświacie, stowarzyszeniach pozarządowych, kulturze, rozpoczęły swoje świętowanie a to za sprawą panów: Starosty Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego, Wicestarosty Arkadiusza Sulimy, Członka Zarządu Powiatu Stefana Bernaciaka i z-cy Burmistrza Włodzimierza Kabusa.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w Zwoleniu mają już swoją długą tradycję. Włodzimierz Kabus Z-ca Burmistrza Zwolenia nawiązał do pierwszych takich spotkań, których inicjatorem był Stanisław Kopciński. Minutą ciszy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć Pana Stanisława.

Święto kobiet sprawia, że kobiety czują się piękne, mądre i kochane. Taką też atmosferę stworzyli organizatorzy. Serdeczne życzenia z tej okazji wszystkim paniom złożyli Waldemar Urbański Starosta Zwoleński i Włodzimierz Kabus z-ca Burmistrza Zwolenia. Piękne kwiaty zostały przekazane na ręce Bogusławy Jaworskiej Burmistrza Zwolenia i Natalii Anny Wieczerzyńskiej dyr. DK. Pani Burmistrz w imieniu wszystkich kobiet podziękowała za pamięć i zaangażowanie na rzecz tego sympatycznego święta.

W części artystycznej wystąpiły zaproszone zespoły: Gotardowie i Chór Seniora pod kierunkiem Joanny Tęczy z Domu Kultury w Zwoleniu, Zespół Obrzędowy ze Strykowic Górnych wraz z kierowniczką Wandą Krawiec i Klub Pogodna Jesień ze Zwolenia z kapelą prowadzony przez Stanisława Winiarka. Prowadzący program Krzysztof Małek rozpoczął z humorem wierszem Juliana Tuwima „Pan Bóg stworzył kobietę……. A zakończył „Zastanawiał się długo z czego ją stworzyć….”po czym zaprosił gości na spotkanie przy kawie oraz do zwiedzenia wystawy Jadwigi Szarawarskiej w Galerii DK. Miłym akcentem spotkania dla pań były kwiaty i słodkości wręczane osobiście przez organizatorów. Toast wzniesiony przez Waldemara Urbańskiego Starostę Zwoleńskiego, tort przy muzyce kapeli ludowej uświetniły dalszą część uroczystości.

Organizatorem spotkania byli Starosta Zwoleński i Burmistrz Zwolenia, gospodarzem Dom Kultury w Zwoleniu. W uroczystości uczestniczyło około stu osób.

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w Zwoleniu, rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji wszystkich kobiet w kościele przez ks. kanonika Bernarda Kasprzyckiego proboszcza parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św.

Po Mszy wszyscy przeszli do Domu Kultury na koncert dedykowany paniom. Jerzy Koziński Starosta Zwoleński i Włodzimierz Kabus, organizatorzy uroczystości , skierowali piękne i serdeczne życzenia dla wszystkich kobiet, a na ręce Bogusławy Jaworskiej Burmistrza Zwolenia i Anny Wieczerzyńskiej dyr. Domu Kultury wręczyli symbolicznie wiązanki kwiatów. Pan Stanisław Kopciński Prezes Fundacji „Pogodna Jesień”, pomysłodawca tych spotkań wręczył Pani Burmistrz pamiątkę rodzinną w postaci medalu z wizerunkiem Jana Pawła II. Koncert poprowadził Krzysztof Małek a w nim zaprezentowały się : Chór KGW „Sycynianki” z Sycyny, „Strykowianki” ze Strykowic Górnych, Chór Pogodna Jesień ze Zwolenia, Zespół „Gotardowie” i Chór Seniora działające przy Domu Kultury w Zwoleniu. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na herbatkę i toast w intencji wszystkich pań. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Sprawny przebieg uroczystości zapewnili pracownicy Domu Kultury.